6323-5126-ico-wu.jpg

Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

Choroba

Poważna choroba, taka jak np. cukrzyca typu II, może w szczególności obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co wiedzie do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może też skutkować osłabieniem mięśni, uszczupleniem masy kostnej i zaburzeniami erekcji. Inne schorzenia, które cialis cena mogą wywoływać niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból oraz kłopoty z sercem. Jeśli borykasz się z którymś z tych przypadków, podpytaj swojego lekarza, jak możesz przeciwdziałać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki sprzedawane na receptę, takie jak Proscar przepisywany w terapii gruczołu krokowego, mogą również powodować obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich używania. Przed przystąpieniem do zażywania jakichkolwiek leków na receptę, dokładnie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co wypadałoby wiedzieć o ich działaniu potencja
jak też o ich skutkach ubocznych.

Styl życia

Większość ludzi uważa, iż niski poziom zainteresowania seksem to kłopot, który dotyka starszych mężczyzn. Jednak to kłamstwo. Dzisiaj mnóstwo mężczyzn w wieku 30-40 lat zgłasza kłopoty z niskim libido. Jedną z przyczyn takiej sytuacji może być niewłaściwy styl życia albo niezdrowe nawyki, takie jak palenie tytoniu, niezdrowa dieta, mało snu i inne podobne okoliczności. Pomyśl nad przemianą stylu życia, zerwij z tytoniem, rozpocznij uprawianie sportu oraz zmień żywność na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.