Jak dobrać długą suknię do figury?

Uroczystości oraz rozdania hollywoodzkich nagród udowadniają, że strojna, długa suknia pasuje każdej gwieździe, niezależnie od sylwetki czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie modele sprawdzą się u różnych figur.
Długa suknia wygląda doskonale na kobiecie o potężnym wzroście, lecz wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą zakładać ją w zestawie z butami na wysokim obcasie. Szpilki powodują że wyglądamy na potężniejsze, także również poprawiają look sylwetki – nosząc je na nogach pośladki są podniesione, i klatka piersiowa wyeksponowana, co natychmiast wyszczupla talię.
Panny o figurze klepsydry powinny szukać modeli z gorsetem, który wyeksponuje klatkę piersiową oraz talię dodatkowo wyeksponuje ładne ramiona. W takim przypadku doskonałym wyborem byłaby długa suknia o syrenim kształcie, to znaczy dopasowana w okolicy bioder oraz ud i rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju często noszą 2 seksowne klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna tuszować znaczne biodra oraz potężne uda, tak więc długa suknia dla niej musi przypominać ubiór księżniczki z dopasowaną górą dodatkowo rozkloszowanym dołem. Mając taką sylwetkę unikaj ciuchów rodzaju „beza”, zdecydowanie lepsze będą modele z dołem w kształcie trapezu lub litery A, które ukryją dół i zrównoważą proporcje.
Chuda dodatkowo potężna kolumna może sobie pozwolić na kreację geometryczną dodatkowo odsłaniającą sporo kilogramów, jednak by dodać mu krągłości, powinna być wykonana z nieco grubszego oraz twardego materiału, który nada sylwetce kształt, zamiast mocno ją opasowywać. Świetnym wyborem byłaby suknia błyszcząca lub wyhaftowana trójwymiarowymi deseniami.
Długa suknia dla kobiety o figurze jabłka musi mieć -prosty albo nieco rozkloszowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części sylwetki gorset z wykrojem pod biustem. W takim razie powinno się dodatkowo szukać sukienek z głębokim dekoltem w kształcie litery V, który optycznie wyszczupla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony modne sukienki